Dudak ve Yüz Dolgusu

Uygulanan yüz dolguları, çevresel faktörler ve yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan olumsuz görüntülere karşı etkili bir şekilde savaşır.

Dudak ve Yüz Dolgusu Nedir?

Estetik alanında yeni talepler ve bu talepler doğrultusunda gelişen teknolojik uygulamalar ile yüzde ve dudakta özel dolgu enjeksiyonları önem kazanmıştır. Bu konuda her gün yeni bir teknik ve yeni bir enjeksiyon ürünü çıkmaktadır. Yüz ve dudak dolgusu uygulamaları cilt estetiği açısından en sık başvurulan yöntemlerin başında gelir. Çok yenilikçi özel çözümler ortaya koyan ve genelde hyalüronik asit bazlı içeriğe sahip asla zararlı olmayan maddeler kullanılarak uygulanan yüz dolguları, çevresel faktörler ve yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan olumsuz görüntülere karşı etkili bir şekilde savaşır.

Dudak ve Yüz Dolgusu Neden Tercih Edilmektedir?

İnsan yüzünün dinamik yapısı nedeniyle yüz bölgesinde bulunan kaslara bağlı çalışan mimikler zamanın etkisi, genetik yatkınlık ve çevresel faktörlere bağlı olarak deride çeşitli kırışma, çizgiler ve sarkmalar meydana gelir. Yüzde oluşan ve tabii ki istenmeyen bu durumların en sık tercih edilen tedavi yöntemlerinden birisi de estetik amaçlı yapılan dolgulardır. Yüz bölgesinde zamanla ortaya çıkan bu durumlar cildin altına enjekte edilen dolgu maddeleri ile düzeltilir. Yüz dolguları ile ciltteki kırışıklıklar giderilebilir, yüzde bulunan çukurluklar dolar, burun bölgesinde asimetrik durumlar düzeltilir, elmacık kemiklerinin hacmi artılırır. Ancak bunların hepsi konusunda bilgili, yüz anatomisi üzerinde tecrübeli bir estetik uzman tarafından yapılmalıdır.

Uygulaması son derece kolay, rahat ve acısız bir estetik işlem olan yüz ve dudak dolgusu yapılması sonrasında; yüzde ya da dudakta yapılan uygulamaya ait herhangi bir iz kalmaz ve yüz son derece doğal görünümle tazelenmiş ve gençleşmiş bir hale kavuşmaktadır.

Dudak ve Yüz Dolgusu Nereye Uygulanır?

Yüz dolgusu enjeksiyon uygulaması özellikle göz altında oluşan çizgiler ve morluklarda, burun kenarı, kaz ayağı bölgesi, yanak çökmelerinde etkilidiir. Hyaluronik Asit bazlı dudak dolguları, özellikle dudak dolgunlaştırma ve dudak çevresi kırışıkların giderilmesinde kullanılmaktadır. Bu bölgeler önce muayene edilerek, enjeksiyon türü ve sayısı belirlenir.

Dudak ve Yüz Dolgusu Kimlere Yapılmaz?

Dudak ve yüz dolgusu hamile ve emziren kadınlara, alerjik durumlara bağlı olarak bağışıklık ile ilgili baskılayıcı tedavi gören hastalara, radyoterapi ve kemoterapi tedavisi alan hastalara yapılmaz. Yüz ya da dudak bölgesinde dolgu yapılacak bölgedeki cilt üzerinde ben, yara izi, sivilce gibi problemler varsa, ya da enfeksiyonu olan kişilere de uygulanmaması gerekir. Kanser hastalarında da yüz ve dudak dolgusu uygulaması yapılmamalıdır.

Fotoğraf Gönderin Değerlendirelim

Uzman değerlendirmesi ile size en uygun estetik çözümü hemen öğrenebilirsiniz.

Dudak Dolgusu Neden Tercih Edilmektedir?

Dolgun dudaklar, son yıllarda yeniden önem kazanmıştır. Güzelliğin ve çekiciliğin simgesi olan dolgun dudaklar için günümüzde bir çok kişi dudak dolgusu için estetik uzmanların kapısını çalıyor.

Bazı kişilerde genetik yapı olarak ince olan dudaklar, yaş ilerlemesi, menapoza girme gibi özel nedenlerle de dudaklarda incelme yaşanır. Daha önceki yıllarda dudak dolgusu için silikon uygulamaları yapılmaktaydı ancak zamanla yaşanan sorunların sonucunda dudak için silikonun uygun bir madde olmadığı ortaya çıktı ve bu madde artık kullanılmıyor. Dudak dolgunlaştırma için dudağın kırmızı ve beyaz çizgisi içine yapılacak enjeksiyonlarla dudak konturları belirgin hale getirilebilir. Yine bunun da dengeli olarak yapılması ve doz kararı çok önemlidir.

Dudak ve Yüz Dolgusu Yan Etkisi Var Mıdır?

Yüz ve dudak dolguları, enjeksiyon yapılan alanlarda kısmen kızarma, şişlik ve hafif morarma yapabilir. Cildin yapısı bu aşamada önemlidir. Ciltte oluşan kızarıklıklar dolgu uygulamasından çok kısa bir süre sonra, çok uzun sürmeden aynı gün geçer. Uygulamadan bir gün sonra ciltte hafif ödem görülmesi normal bir durumdur. Uygulama sonrasında ortaya çıkabilecek olası tüm yan etkiler kalıcı özellik taşımazlar ve geçicidir. Her cilt tipinde de olmayabilir.

Yüz ve dudak dolgusu uygulamalarında yan etkilerin en aza indirgenmesi ve hatta tamamen ortadan kaldırılması öncelikle uygulamayı yapan cerrahın tecrübesine ve dolgunun kalitesine bağlıdır. Uygulama yapılmadan önce, işlem yapılacak bölgeye krem sürülerek bölge uyuşturulur. Bu şekilde iğneler hissedilmez. Uygulama sonrasında da bölgeye buz kompresi uygulanmalıdır. Zaten acılı ya da ağrılı bir işlem de değildir.

Yüz ve Dudak Dolgusu 2020 Fiyatları Nelerdir?

Yüz bölgesinin hemen her alanına uygulanabilen dolgu işlemi için kesin bir fiyat belirlenmez. Çünkü her dolgu yaptırmak isteyen kişinin talepleri ve bu kişiye yapılabilecek dolgu miktarı farklı olacaktır.

Hastanın dolgu uygulaması öncesi cilt durumu, dolgu işleminin ne kadar bir alanda uygulanacağı ve kaç kutu dolgu maddesi kullanılacağı gibi faktörler kişiye özel şekilde belirlenir. Yüz ve dudak dolgusu fiyatları 2019 yılında da aynı şekilde belirlenir. Her hasta için yapılan işlem aynı olmadığı için fiyat da değişecektir. Muayene ve fiyat bilgisi için öncelikle estetik uzmanınıza muayene olmanız gerekir.

Aklında sorular mı var? Dr. Güray'a danışabilirsin.

EBOPRAS onaylı plastik cerrah olan Op. Dr. Güray Yeşiladalı aynı zamanda ISAPS ve ASAPS üyesidir.

Dudak ve Yüz Dolgusu İçin Hyaluronik Asit

Dolgu işlemlerinde daha önceki yıllarda farklı materyaller dolgu maddesi olarak kullanılmaktaydı. Ancak günümüzde yeni teknolojilerle cilt ile daha uyumlu ve çok daha uzun süre deri altında kalabilen ürünler kullanılıyor. Yüz ve dudak dolgusunda kullanılan hyalüronik asit de bunların en önemlisi. Doku ile uyumlu olduğu için alerjik reaksiyon gibi sorunları direk ortadan kaldırıyor. Belki de en önemli özelliği ciltte yenilenme sürecini başlatmasıdır. Bu malzeme vücutta bulunan ve cilt yenilenmesini sağlayan kolajen üretimini tetikleme özelliğine sahiptir. Bu tetikleme ile vücut dolgu yapılan bölgede daha fazla kolajen üretimi yapılmasını sağlamaya başlar. Bununla beraber uygulamanın yapıldığı bölgede bir yenilenme ve yeniden yapılanma süreci başlar.

Dudak ve Yüz Dolgusu Ne Kadar Süre Kalıcıdır?

Dolgu işleminin yapıldığı bölgenin ne kadar hareketli olduğuna bağlı olarak kalıcılık süresi 8 ay ila 2 yıl arasında değişir. Bir kere yapıldığında tekrar yapılması zorunlu değildir. Eğer yaptırmak istemezsiniz, bu asla bir sorun değildir. Dolgu eridikten sonra görünüme göre her zaman hasta kendisi karar vermelidir.

Ancak doğru beslenme ve düzenli hayatla birlikte, sigara ve alkol kullanımının olmaması, dolgunun kalıcılık süresini uzatabilir. Ancak çok uzun süre de kalıcı olması beklenmemelidir.

Dudak ve Yüz Dolgusunda Doğal Görünüm Hedeflenmelidir

Yüz ve dudaklarda yapılacak dolgu işlemlerinde öncelik doğal görünümü korumak olmalıdır. Sadece istenmeyen kırışıklık ve çökmelere müdahale edilmelidir. Dudak çevresinde oluşan derin çizgilerin görünümünü hafifletmek için yüz dolgu işlemi yapılabilir. Bu şekilde sadece çizgilerin iç kısmı doldurulur ve düzgün bir görünüm sağlanır. Dolayısıyla hastanın doğal yüz görünümünde herhangi bir değişimin meydana gelmesi de bu şekilde engellenir. Donuk yüz ifadesi gibi sıkıntılar hem yüz dolgusunda hem de dudak dolgusunda yaşanmaz. Alın bölümündeki kırışıklığı yok etmek için yapılan bir dolgu işleminden sonra kaşlar kaldırılabilir. Bu işlemde sadece cilt altına dolgu maddesi enjekte edilir, dokulara müdahale yapılmaz.

Dudak dolgusu için de aynı durum söz konusu olmalıdır. Dudağın şekline değil, var olan şekil çevresinde dolgunluk işlemi yapılmalıdır. Bunun da bir dozu ve ayarı olmalıdır.

Fotoğraf Gönderin Değerlendirelim

Uzman değerlendirmesi ile size en uygun estetik çözümü hemen öğrenebilirsiniz.