Ameliyatsız Yüz Germe

Ameliyatsız yüz germe uygulaması, henüz estetik operasyona hazır olmayan kişiler için yaşlanma belirtilerini görünür şekilde hafifletecek, cilde daha genç, daha sıkı bir görünüm verecek invazif olmayan bir estetik tedavidir.

AMELİYATSIZ YÜZ GERME NEDİR?

Cilt gençleştirme konusunda en çok tercih edilen uygulamalardan biri olan ameliyaliyatsız yüz germe, cerrahi bir işleme gerek olmadan, yüz bölgesindeki sarkma ve kırışıklıkları ortadan kaldıran başarılı bir yöntemdir. Cilt konusunda yaşanan yeni gelişmeler sayesinde doğru hastaya doğru teknikler uygulandığında ameliyat kadar başarılı sonuçlar elde etmek mümkün olabiliyor.

NEDEN ÇOK TERCİH EDİLMEKTEDİR?

Ameliyatsız yüz germe uygulaması, henüz estetik operasyona hazır olmayan kişiler için yaşlanma belirtilerini görünür şekilde hafifletecek, cilde daha genç, daha sıkı bir görünüm verecek invazif olmayan bir estetik tedavidir. Ciltteki sarkma ve elastikiyet kaybı için ameliyat tercih etmeden önce, ameliyatsız uygulamaların avantajlarını göz önünde bulundurmak gerekir. Ameliyatsız yüz germenin en büyük avantajlarından biri, işlem sonrası hastanın normal hayatına kaldığı yerden devam edebilmesidir. Bu uygulamaların bir diğer avantajı ise gelişen teknoloji sayesinde tedavi niteliği taşımaları ve geriye dönüşleri önlemek adına daha etkili olmasıdır.

Fotoğraf Gönderin Değerlendirelim

Uzman değerlendirmesi ile size en uygun estetik çözümü hemen öğrenebilirsiniz.

AMELİYATSIZ YÜZ GERME UYGULAMASI TEKNİKLERİ NELERDİR?

Dolgu Enjeksiyonları ile Yüz Germe: Hyalüronik asit bazlı dolgu enjeksiyonları yüzde oluşan kırışıklıkların, çizgilerin içini doldurmak, yaşla beraber azalmaya başlayan cilt hacminin yeniden yapılandırılması için tercih edilmektedir. Dolgunun uygulanabileceği alanlar; alın, şakaklar, nazolabial çizgiler, göz altları, dudak başta olmak üzere, çene ucu, çene hattı, elmacık gibi bölgeler olabilir. Dolgu işlemi çok kısa sürmesine rağmen uygulandıkça kalıcılığı artan, kolajen üretimini tetikleyen bir işlemdir.
Yüz Mezoterapisi: Cildin temel gereksinimleri vitamin, mineral ve amino-asitlerdir. Bu zengin kompleks ile yüz ve dekolte gibi yaşlanma belirtilerinin çok çabuk görüldüğü bölgelere mikro-enjeksiyon tekniği ile uygulanır. Bu ameliyatsız yüz germe yöntemi ciltteki kan dolaşımını düzenler, cildin sıkılığını sağlayan elastin ve kolajen üretimini artırır, güneş nedeniyle oluşan cilt lekelerinin açılmasını, ciltteki ton farklılıklarının düzelmesini sağlar. Cilde daha taze ve canlı bir görünüm veren yüz mezoterapisi, cildi daha dirençli yapar.

Ultherapy Yöntemi: Ultherapy yöntemi yüz germe uygulaması için ultrason teknolojisini kullanır. Bu teknolojide, cildin üst katmanı zarar görmeden, derinin astar tabakası olan taşıyıcı katmanına kadar iletilen ses dalgaları ile çalışır. Bu ses dalgaları cilt altında dışardan hissedilmeyecek şekilde hasar yaratarak, cildin bu hasarı onarmak için tetiklenmesini ve de yenilenmesini sağlar. Cildin derin katmanında harekete geçen bu hasarla birlikte cilt sıkılaşma ve toparlanmaya başlar. Bu tedavinin en önemli özelliği eğer erken yaşlarda başlanıyorsa, tek bir seansın bile yeterli olmasıdır. Hasta ileri yaşlardaysa, 6 ay ya da 1 sene sonra bir seans daha yapılması gerekebilir. Uzun aralıklı seanslar tercih nedenidir.
Thermage Yöntemi: Thermage, radyo frekans dalgaları ile cilt altına etki ile çalışan bir teknolojidir. Radyo frekans dalgaları ile deri altı bağ dokusunu oluşturan kolajen ve elastin bantların ısınarak tekrar sıkılaşması sağlanır. Tedavi tek bir seans olarak uygulanır ve etkisi birkaç yıl boyunca devam eder. İşlemin olumlu sonuçları bir hafta içinde gözlenmeye başlansa bile, son halini alması için birkaç ay geçmesi gerekir. Her mevsim uygulanabilen Thermage tedavisinden ardından hemen günlük yaşamanıza geri dönebilirsiniz. Sıcak ya da soğuktan korunmak gerekir.

VShape Yöntemi: VShape ameliyatsız yüz germe teknolojileri arasında en iyilerden biridir. Cildin derin tabakalarındaki kolajen liflerini ısıtarak cildin belirgin bir şekilde gerginleşmesini ve sıkılaşmasını sağlayan VShape, cilde destek olan dokuların yeniden yapılanmasını tetikleyerek, elastikiyet kaybıyla ciddi olarak savaşır. Etkili sonuçlar için 20 dakika süren 4 seanslık bir kür önerilir. Yine de cilt tipi ve yaşına göre uzman tarafından değerlendirme yapılmalıdır.
ClearLİft ile Yüz Germe: ClearLift ile yüz germe cilt gençleştirme, ince çizgiler ve kırışıklıkların kapanması, cilt renginin düzeltilmesi ile etkili şekilde mücadele eder. Uygulama cildin en üst tabakası olan epidermise zarar vermeden, cildin derin katmanına kontrollü şekilde atış yapar. Cilt atışlarla aldığı mikro hasarla iyileşirken tam bu aşamada kolajen üretimi artar ve cilt çok daha pürüzsüz, parlak ve genç görünmeye başlar. Tedavinin olumlu etkileri 2-3 haftada netleşir. Yaşa ve cildin yapısına göre cildin ihtiyacı olacak seans sayısı uzman tarafından değerlendirme yapılarak belirlenir.

Scarlet Radyofrekans Yöntemi: Scarlet yöntemi, radyofrekans dalgaları ile etki eden bir sistemdir. Cildin alt tabakalarına gönderilen enerji cildin elastikiyetini artırarak lift etkisi yaratır. Scarlet sistemini diğer uygulama teknolojilerinden ayıran en önemli özellik radyofrekans enerjisinin altın mikro-iğnelerle cilt altına iletilmesidir. Bu uygulama özellikle cilt gözenekleri ve ince çizgiler üzerinde etkilidir. Cilt sıkılaşır ve yukarı doğru gerilir. 25 adet mikro-iğne, cildin 3.5 mm derinliğine yerleştirilir ve bu iğnelerle iletilen ısı kolajeni tetikler. İşlemden 30 dakika önce cilde lokal anestezi içeren krem uygulanır. İşlem yaklaşık 40-60 dakika kadar sürer. Cildin durumuna göre bir ay arayla 3-4 seans yapılması kalıcılık açısından öneriliyor.
İp Yöntemi: Cerrahi operasyon olmadan cildin gerilme etkisini yaratan bu teknikte, çok ince iğneler içine yerleştirilmiş PDO (polydioxanone) ameliyat ipi benzeri iplikler kullanılır. Bu iplikler mikro iğneler yardımıyla cilt altına, kırışıklık ve sarkma olan bölgelere yerleştirilir. PDO iplikler herhangi bir istenmeyen reaksiyona yol açmadan, uygulanan bölgede kan dolaşımını artırarak, cildin kendini tamir etme sistemini ve kolajen üretimini tetikler. Zaman içinde bu iplikler eriyerek yok olsa da, cildin iplikler çevresinde oluşturduğu yeni doku ciltteki sarkmayı toparlayan, germe etkisi yaratan bir ağ işlemi görmeye devam eder. İşlemin etkileri bu bağ dokusunun oluşum süreciyle birlikte bir-iki ay içinde en iyi halini alır.

Aklında sorular mı var? Dr. Güray'a danışabilirsin.

EBOPRAS onaylı plastik cerrah olan Op. Dr. Güray Yeşiladalı aynı zamanda ISAPS ve ASAPS üyesidir.